Vosjes winnen beide goud op de turnvijfkamp
AALST – De tweede ronde van drie wedstrijden tussen vijf regionale turnclubs heeft onomwonden duidelijk gemaakt hoe goed een alternatief concept kan werken. Daarin vervagen leeftijdsgrenzen, maar is er een indeling op niveau en ligt er een uitgebreid prijzenpakket klaar. Met azsv DOS-Eck en Wiel, Lingia-Wadenoijen, Olympia-Culemborg, Hamarithi-Aalst en ODI-Vuren kreeg de vijfkamp een sfeerrijke en spannend vervolg.
Aan het toernooi nemen meer dan 120 turnsters deel. Vanwege de vakantie over de brug waren er bij de wedstrijd in Eck en Wiel de nodige absenten. Dit opende de weg voor anderen om een prijs binnen te slepen. Zo kon het gebeuren dat er een verrassende podiumbezetting ontstond, maar dat leverde wel blijde gezichten op. Meerdere turnsters namen de gelegenheid waar om nieuwe elementen uit te proberen. Op die manier ontpopte de vijfkamp zich tot een testplatform van betekenis. Voor een beperkt aantal vormde de wedstrijd de start van een sportieve carrière.
Het toernooi liet over de gehele linie uitstekende prestaties zien. Bovendien was het een bijzonder sfeerrijk gebeuren, gedragen door een sportieve opstelling van alle kanten. De organisatie tekende daarmede voor een herhaald succes.
Oppepper
In het geheel waren azsv DOS en Wiel en Hamarithi de grootste goudverdelers. Mariëlla Vos en Quinty Vos behaalden beide in de categorie niveau 7 het goud. Quinty bij de pupillen 2 en Mariëlla bij de categorie jeugd. Dat was voor Mariëlla een duidelijke oppepper die zij glansrijk verdiende. Diede Everaars kreeg het brons omgehangen bij de pupillen niveau 7. Bij de overige jeugd niveau 7 waren plek 1 t/m 5 verdeeld voor Hamarithi waarbij het zilver ging naar Laura Koolhaas, brons voor Anne van Veen, de vierde plaats voor Maudy Spitshuis en de vijfde plaats voor Carlotte Klop. 6e werd Marieke en 7e werd Juliëtte. Dit was een bijzonder tafereel.
Jongste talent
Bij de jongste talenten liet Hannah van Boggelen zien dat zij zich nu gaat ontpoppen als echte turnster. We kunnen haar oefeningen nu gaan verzwaren en voor de finale van de vijfkamp, die op 6 april gehouden gaat worden in Aalst. Dana Jooren kreeg in dezelfde categorie de 5e plaats medaille. Angelica Westerlaken werd knap 7e. Bij de categorie instap ging het zilver naar Inge Kruiskamp. Zij toont een duidelijke progressie en mag op 6 april de oefenstof van D1 laten zien. Denise Poldervaart werd in deze categorie 6e. Florance van Iersel zit pas net op de selectie, zij werd knap 7e van de 12 meisjes.
Podium vol Hamarithi-pupillen
Rachelle van Leeuwen kreeg in de categorie pupil 1 niveau 9 het goud omgehangen. De categorie niveau 9 was op het podium sowieso flink bezet door Hamarithi. Op de voet volgde Fleur Danklof. Zeer verrassend kwam Aukje de Haan op de 3e plaats te staan en kreeg zij het brons omgehangen. De turnster had de afgelopen tijd een blessure gehad waardoor ze niet optimaal kon turnen, maar liet vandaag weer zien wat ze waard was. Nine van de Haterd werd 4e.
Nét niet
In niveau 8 turnde Nadine Vervoorn een redelijke wedstrijd. Haar oefening op brug voldeed voor het eerst aan alle plusjes en daar was ze heel trots op. Op balk moest ze het toestel één maal verlaten wat resulteerde in nét geen goud, maar zilver. Een kleur die haar ook mooi staat. Maryse de Vogel kreeg in het zelfde niveau de 5e prijs.
Ijzersterke sprong
Bij de categorie niveau 6 turnde Pernille Klop zo’n ijzersterke sprong dat zij een val op brug kon permitteren en ze boven de jeugdmeisjes bleef. Zij werd 2e. Hai Xi Wiegmans werd 3e en Tessa van Dalen kreeg de 5e plaats medaille omgehangen. Beide jongere meisjes turnde een duidelijk goede wedstrijd, maar zaten zeker een punt onder de score op sprong dan Pernille Klop, waardoor zij het niet konden winnen.
De voornaamste uitslagen waarin Hamarithi meedeed waren:
Pré-instap niveau-D2 eerste groep: 1.Hannah van Boggelen-Hamarithi 47.750 punten, 2, Jade Baars-DOS 47.300 pnt, 3. Marit de Boef-DOS 45.950 pnt, 4. Hanne de Gier-DOS 45.650 pnt, 5. Dana Jooren-Hamarithi 45.500 pnt.
Instap niveau-D2: 1. Kirsten Eerbeek-DOS 52.550 pnt, 2. Inge Kruiskamp-Hamarithi 52.000 pnt, 3. Emma van Wijck-DOS 51.400 pnt, 5. Marjolein de Haan-Lingia 50.650 pnt. 6. Denise Poldervaart – Hamarithi
Pupil niveau-NTS 10: 1. Tine Vandevoorde-Olympia 51.750 pnt, 2. Joyce Verhoeks-DOS 51.000 pnt, 3. Marlene Florestein-DOS 50.700 pnt, Manon van Kuilenburg-DOS 50.550 pnt, 5. Isabelle van Wijk-Hamarithi 49.500 pnt.
Pupil niveau-NTS 9: 1. Rachelle van Leeuwen 50.550 pnt, 2. Fleur Danklof 50.200 pnt, 3. Aukje de Haan 49.950 pnt, 4. Nine van den Haterd 49.600 pnt allen Hamarithi, 5. Vera de Graaf-Olympia 48.900 pnt.
Pupil niveau-NTS 8: 1. Marlene Butter-DOS 52.450 pnt, 2. Pleun van Gastel-Olympia en Nadine Vervoorn-Hamarithi 51.700 pnt, 4. Anouk van Maaren-ODI 51.050 pnt, 5. Maryse de Vogel-Hamarithi 50.650 pnt.
Pupil niveau-NTS 6 en 7: 1. Quinty Vos-Hamarithi 51.15 pnt, 2. Sem de Haas-DOS 50.300 pnt, 3. Diede Everaars-Hamarithi 49.850 pnt.
Jeugd-senior niveau-NTS 7: 1. Mariëlla Vos 43.450 pnt, 2. Laura Koolhaas 43.250 pnt, 3. Anne van Veen 41.750 pnt, 4. Maudy Spitshuis, 5. Carlotte Klop allen Hamarithi.
Jeugd-junior-senior niveau-NTS 6: 1. Berthe de Heus-DOS 44.900 pnt, 2. Pernille Klop-Hamarithi 44.650 pnt, 3. Hai Xi Wiegmans-Hamarithi 44.350 pnt, 4. Chaline van de Greijn-DOS 44.150 pnt, 5. Tessa van Dalen-Hamarithi 43.450 pnt.
Voor meer foto’s kijk op de site van AZSV Dos
https://picasaweb.google.com/101807340401000035723/20130223FotoSVijfkamp#5848569267957489266